Şimdi Üye Ol

Lütfen Tüm Bilgileri Eksiksiz Doldurunuz
Şu An Ücretsiz Olarak Üyeliğiniz Açılacaktır.

 

Bize Ulaşın

Lütfen Tüm Bilgileri Eksiksiz Doldurunuz

Şifremi Unuttum?

Kayıtlı Bilgileriniz, E Posta Adresinize Gönderilecektir.
Lütfen Bilgilerinizi Kimseyle Paylaşmayın.

Tavan Kurutma

Tavan Kurutma

Tavan Kurutma, özellikle apartman dairelerinde yaşanabilecek nem alma sorununa karşı inşaat zamanında önlem almak için yapılması gereken başlıca kurutma işlemlerinin arasında yer almaktadır.

Tavan nemi kurutma işlemi ise daha çok bina yapımı tamamlandıktan sonra iç ve dış etkenler sebebiyle tavanınızın nemlenmesi ve şeklinde deformasyonlar ile birlikte müdahale edilmediği takdirde kullanılamayacak duruma gelmesini engellemek için uygulanan bir işlemdir.

Tavan kurutma cihazı ise her iki işlemin yapılmasını sağlayan ve nemi ortamdan uzaklaştırmaya yardımcı olan bir cihazdır.

Bu cihaz sayesinde tavanda nem oranı dengelenecek ve fazla olan nem tavandan uzaklaştırılarak tavanın eski haline gelmesi sağlanacaktır.

Tavanda nemlenme sorunu özellikle apartman dairelerinde yaşandığında istenilmeyen olaylar ile karşılaşılmasına sebep olabilmektedir.

Apartman dairesinde yaşamakta iseniz, tavanınızda nemlilik sorunu olduğunun farkına vardığınız yapmanız gereken ilk iş eğer bir kat üzerinizde oturmakta olan birisi var ise onun evine gidip onun tabanını kontrol etmelisiniz.

Eğer bir şekilde tabanında bir su birikmesi, su baskını, ıslaklık bulunmaktaysa ve bu ıslaklığın bulunduğu oda ile sizin nemlenme sorunu yaşadığını oda altlı üstlü bir konumda ise binanın tavanı inşaat esnasında çok sağlıklı malzemeden yapılmadığı için nemlenmiştir diyebiliriz.

Bu tarz bir nemlenme sorunu ile karşı karşıya kalındığında yapılması gereken ilk iş nemlenmeye sebep olan sorunu çözmek olmalıdır.

Bu sorun tamamen çözüldükten sonra nemlenmiş alana müdahale etmek kesin çözümü sağlayacaktır.

Sorunu çözmeden nemlenmiş alana müdahale etmek boşa bir çaba ve boşa bir zaman kaybı olacaktır.

Tavan neminin bir diğer nedeni de üzerinizde bulunan çatının yalıtım malzemelerinin inşa esnasında kalitesiz olarak kullanılması ya da çatı zemininin yapımı sonrasında sağlıklı bir şekilde kurumamasından kaynaklanabilmektedir.

Çatının maruz kaldığı yağmur suları çatının sağlıklı bir şekilde kurutulmaması sebebiyle yalıtım malzemesinin işlevini görememesi yüzünden tavanınızda nem oluşmaya başlamasına neden olmakta ve bu nem zamanla tavanın içine işleyerek tavanda sıva dökülmelerine, görüntü bozukluklarına ve ilerleyen zamanlarda ise kötü bir kokuya sebep olmaktadır.

Nemli tavan kurutma işini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için öncelikle sorunun merkezine inmeli ve sonrasında muhakkak bir kurutma cihazından faydalanmak gerekmektedir.

Firmamız tavanda oluşan nemliliği yok edebilmek ve ortamda bulunan nemi yok edebilmek için kurutma cihazlarının satış ve kiralamasını yapmaktadır.

Cihazlarımızı inşaat çalışmalarınızda, tadilat ve yenileme çalışmalarınızda kullanabilmek için satın alabileceğiniz gibi kısa süreli ve anlık çalışmalarınız için kiralama yöntemini de tercih edebilirsiniz.

Nemlenme yaşanmakta olan tavanınızı kurutabilmek için firmamız ile irtibata geçtiğinizde firmamız kurutma cihazını adresinize kadar teknik personellerimiz tarafından getirmekte ve cihazımızın kullanımı hakkında kısa bir sunum yaparak, can alıcı önemli noktaları tarafınıza aktarmakta ve cihazı çalışır bir şekilde tarafınıza teslim etmektedir.

Tavan kurutma işlemi kurutma cihazı sayesinde alanın büyüklüğüne göre değişken zaman dilimlerinde olsa da eski yöntemlere göre çok daha kısa sürede kontrollü ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca kurutma cihazı ile kurutulan tavan uygulanacak olan yalıtım malzemesi işlevini daha sağlıklı bir şekilde yerine getirecek ve uzun yıllar boyunca sorun çıkarmayacak ve nemlenmeyecektir.

Tavan kurutma firması olarak firmamız aracılığı ile temin edeceğiniz cihaz ile ilgili yaşayacağınız her türlü sorunun çözümünü yine firmamız aracılığı ile bulmanız mümkündür.

Şirketimiz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet vermekte olup nemlenme sorununuzdan tamamen kurtulana kadar en büyük yardımcınız olacaktır.

Tavan kurutma firmaları içerisinde üstün cihaz parkuru, tecrübeli teknik personel, müşteri memnuniyeti anlayışı, satış ya da kiralama sonrasında vermekte olduğumuz servis hizmetimiz ile diğer firmaların bir adım önüne geçmiş bulunmaktayız.

Buna rağmen her geçen gün kendimiz geliştirmekte ve nemlenme sorunlarını daha kısa sürelerde çözüme kavuşturmak için aralıksız bir şekilde çalışmaktayız.

Tavan kurutma gerek bina yapımı esnasında gerekse de bina yapımı sonrasında son derece ciddiyetle ve kontrollü bir şekilde yapılması gereken bir nem alma kurutma işlemi olmakla birlikte bu ilerleyen dönemlerde sorun yaşamamız adına tavan kurutma cihazı ile yapmak gerekmektedir.