Şimdi Üye Ol

Lütfen Tüm Bilgileri Eksiksiz Doldurunuz
Şu An Ücretsiz Olarak Üyeliğiniz Açılacaktır.

 

Bize Ulaşın

Lütfen Tüm Bilgileri Eksiksiz Doldurunuz

Şifremi Unuttum?

Kayıtlı Bilgileriniz, E Posta Adresinize Gönderilecektir.
Lütfen Bilgilerinizi Kimseyle Paylaşmayın.

Nem Alma Önleme Yöntemi

Nem Alma Önleme Yöntemi

Nem alma önleme yöntemi özellikle kuzey bölüme bakan evler için geliştirilmiş olan yöntemlerdir.

Özellikle romatizma ve astım gibi hastalıkların başını çeken nem, oluştuğu anda önlenmeli ve tedbirleri alınmalıdır.

Nem ve rutubetin yok edilemediği alanlarda yosun oluşumuna ve mantar oluşumuna sıklıkla rastlanılmaktadır.

Bu durumun daha önceden önüne geçilmesi için nem alma önleme için planlar yapılmalıdır.

Kış aylarında havanın soğumasıyla birlikte evlerin içi de, ısıtılmadığı takdirde soğuk kalmaktadır.

Bu gibi durumlarda soba ya da doğal gaz kullanıyorsanız evin her bölgesinin eşit miktarda ısınmasına özen göstermelisiniz.

Özellikle pastane, fırın, yemekhane vb. alanlarda kapalı olan havalandırma yüzünden oluşacak olan nem yiyeceklerin de kısa sürede küflenmesine ve kokmasına yol açabilir.

Evde oluşan acı kokuyu hissettiğiniz anda nemden kaynaklanan rutubet oluşumunun meydana geldiğini anlamalısınız. Bu durumda yapacağınız tek şey duvardaki suyu kurutma işlemidir.

Evinizi yaz kış demeden havalandırmalısınız. Bu şekilde içeride tıkanan havanın dışarı çıkmasını sağlayarak nemi önleyebilirsiniz.

Evde ve iş yerlerinde çaydanlık buharı, yemek ve banyo buharı içerisi hapsolduğunda zamanla su birikintisine dönüşerek ortaya nem ve rutubeti çıkarır. Dumanı ve buharı hapsedecek önlemler alınmalıdır.

Evde kurutulan çamaşırların dışarı serilmesi nem alma önleme yöntemi arasındadır. Evde çamaşır kurutmak zorunda kalırsanız mutlaka odayı havalandırmalısınız.

Bulunduğunuz ortamda çiçek ve hayvan besliyorsanız, onlardan ortama yayılan terin neme neden olacağını bilmelisiniz.

Nem ile rutubet birbirine paralel olarak çoğaldığından yaşadığınız ortamda çiçek ve hayvan bulundurmamaya dikkat etmelisiniz.

Kullandığınız doğal gaz ev sobada oluşan arıza odaların eşit oranda ısınmasına engel olmaktadır. Bu durum hızlı bir şekilde nem oluşumuna davetiye çıkarmaktadır.

Her zaman bulunduğunuz ortamın güneş görmesine özen göstermelisiniz. Güneş gören evde nem gibi problemlerle karşılaşılmamaktadır.

Eğer nem nasıl önlenir diye düşünüyorsanız küf oluşumuna engel olmalısınız. Küfün oluştuğu ortamlarda eşyalar ve yiyecekler bozularak kullanışlılığını yitirmektedir.

Eşyalarınızın soğuktan etkilenmemesi ve nemi çekmemesi için duvara yaslamaktan kaçınmalısınız. Vitrin gibi büyük eşyaların duvara yaslanması gerekse de yatak ve koltukları duvardan uzak tutmalısınız.

Nem alma önleme yöntemleri arasında son olarak nem önleme cihazları yer almaktadır. Bu cihazlar sayesinde nemden uzak kalarak eşyalarınızı ve sağlığınızı koruyabileceksiniz.

Nem alma önleme cihazı, ortamdaki pis havayı temizleyerek ferah bir ortamda yaşamanızı sağlar. Özellikle soğuk odalarda tüm soğukluğu içine hapsederek ortamın ısı dengesini düzenler.

Eşyalarınızın ve sağlığınızın nem ve rutubet yüzünden zarar görmesini istemiyorsanız mutlaka bu cihazlardan yararlanmalısınız.

Nem önleme cihazları mutlaka evin soğuk odalarına yerleştirilmelidir. Bu cihazlardan kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Nem önleme cihazlarında çift taraflı ve tek taraflı nem boşaltma sistemi bulunmaktadır. Çift taraflı nem boşaltma sistemine sahip olan cihazlar ortamın nemini daha çabuk çekmektedir.

Bu cihazlardan yararlanarak hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz.

Nem Alma Önleme Yöntemi