Şimdi Üye Ol

Lütfen Tüm Bilgileri Eksiksiz Doldurunuz
Şu An Ücretsiz Olarak Üyeliğiniz Açılacaktır.

 

Bize Ulaşın

Lütfen Tüm Bilgileri Eksiksiz Doldurunuz

Şifremi Unuttum?

Kayıtlı Bilgileriniz, E Posta Adresinize Gönderilecektir.
Lütfen Bilgilerinizi Kimseyle Paylaşmayın.

Şimdi Üye Ol

Standart Üyelik 250,00 TL / Gold Üyelik 750,00 TL

Üye Kaydı için E Posta Adresinize Gerekli Bilgiler Gönderilecektir..
Lütfen Kullandığınız E posta Adresini Belirtiniz. Aksi Takdirde Üyelik İşlemleriniz Başlamayacaktır.

Bazen Uyelik Bilgileri " Gereksiz E Posta Kutusuna " Düşmekte Olup Mutlaka Gereksiz Eposta Kutusunu Kontrol Ediniz.

Alçıpan Asma Tavan Yapan Firmalar

Alçıpan Asma Tavan Yapan Firmalar

Alçıpan Asma Tavan Yapan Firmalar

İnsan sağlığına karşı zararlı hiçbir etkisi de bulunmayan Alçıpan asma tavan uygulamalarını gönül rahatlığı ile ev ortamında yapılacak değişiklikler için kullanabilirsiniz.

Alçı uygulamasında kullanılacak ürünlerin maliyetleri diğer uygulamalara göre oldukça uygun olduğundan tercih oranı yüksektir.

Alçıpan asma tavan işlemleriyle ev ve iş yerlerinizde dekoratif değişiklikler yaratarak ortamın havasını değiştirebilirsiniz.

Bu işlemler için Ayrıca alçıpan asma tavan yapan usta ile çalışmanız maddi açıdan ve zaman açısından tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

İnşaat işleri yapan ustalar tarafından da yapılabilen bu işlemlerin özellikle alçıpan ile yapılan asma tavan ustası ile yapılması önemlidir.

Çünkü bu konuda hakkında yeterli tecrübesi olmayan ustalara emanet edilen işlemler genellikle yenileme işlemlerine gerek kaldığı için yeniden masraf edilmektedir.

Bu açıdan bu işlemler için doğru usta tercihi kullanmak önemlidir.

Alçıpan asma tavan uygulamak istediğiniz alanı usta tarafından keşfi sağlandıktan sonra istekleriniz doğrultusunda çalışmalar yapılır.

Alçıpan tavan sayesinde evinizin ya da iş yerinizin tavanı üzerine kartonpiyer veya stopiyer aksesuarlar kullanabilir ve dekoratif döşemeler yaptırabilirsiniz.

Tavan yüzeyine yatay şekilde monte edilecek dekoratif kemerler ile kullanacağınız alanda farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Öncelikle işlem sırasına göre alçıpan asma tavan yapılır, uygulanacak alanın konumunu belirlemek yapılacak öncelikli işlemdir.

Akabinde yapılacak uygulama mekân üzerinde ölçümler yaparak yer işaretleri oluşturulur.

İşaretleme işlemlerinin ardından yapıştırma harcı alçıpanların üzerine dikkatle sürülmelidir ve yapıştırma alçısı için kullanılacak malzemelerin temiz ve mümkün ise daha önce kullanılmamış olması gerekir.

Kap ve malzemelerin temizliğine özen gösterilmelidir.

Yapıştırma malzemeleri temiz ve geniş bir kaba dökülerek yavaşça temiz su eklenmesi ile kıvama gelene kadar karıştırılmalıdır.

Alçıpan asma tavan fiyatları uygulamasında alçının donma süresi göz önünde bulundurularak kullanım süresi etkili olmaktadır.

Alçının kuruma süresi 45 dakika ile 80 dakika arasında değişkenlik gösterdiği için kullanılacak alçının tamamı dahil edilerek karıştırılmamalı mümkünse her uygulama için ayrı harç hazırlanarak parça parça karıştırılmalıdır.

Sonraki adım olan tavan yapıştırma işlemlerine geçilirken alçıpan yapıştırma esnasında alçıpanlar sağlıklı yapışma sağlanması, boşluk, kayma ve sapma olmaması için paneller yardımı ile sabitlenir.

Ufak bir boşluğun oluşması halinde tahta ya da alçıpan kullanarak vida yardımıyla sabitlenebilmektedir.

Ayrıca köşe ve kenarlarda yapılacak işlemler için iz bırakmayan kâğıt bantlar kullanılmalıdır.

Alçıpan işlemleri yapılırken odanızın içerisindeki eşyaların tahliye edilmiş olması ya da orta bir noktada biriktirilmiş ve üzeri örtülmüş olmasına özen gösterilmelidir.

Çünkü alçı kurudukça temizleme esnasında toz birikintisi oluşur. Bu sebeple alçı uygulamalarında yüzeylerin mutlaka koruyucu örtüler ile kapatılması gerekir.

Sitemiz de Kayıtlı olan Alçıpan asma tavan yapan firmalar ile irtibata geçerek alanda yapılacak keşif işlemlerinin ardından firma tarafından sunulacak.

Alçıpan asma tavan fiyatları değerlendirerek siz de ofis ya da ev ortamını farklılıklar yaratarak değiştirebilirsiniz.

#alçıpanasmatavan #alçıpanustası #alçıpanustasıarıyorum

TÜM ALÇI SIVA VE TAMİRİ YAPAN FİRMA YADA USTALARIN BULUNDUĞU PLATFORM

İlgili Kategori Altına Sizde Firmanızı Ücretsiz olarak, Üst Kategori Olan İnşaat & Emlak Kategori altında olan Alçı Sıva Firmaları kategorisine Firmanızı Sitemize Ekleyebilirsiniz.